Teenused / Küsimused ja vastused

Hosting

Mis on hosting?

Hosting (inglise keeles hosting) on ketasruumi või täisserveri andmine koos paigaldatud programmidega veebilehekülje või programmi töötamiseks. Tavaliselt koos hostingiga antakse pühendunud ruumi juhtimise seadmeid, paigaldatud programme tehnilise toetuse teenusi, kehtestamisi ja konsultatsioone kasutamiseks.

 

Kui Teil on websait või Te soovite tellida seda tootmist ja Te ei tea mida teha edasi. Pärast Te peate seda paigaldada serveril mis on kättesaadav ööpäevaliselt Internetis ja kus on olemas asjakohasi programmiseadmeid websaiti tubli tööks. Siis optimaalseks variandiks oleks hostingi teenusi kasutamine. Tehnilise teenuste spetsialistid aitavad kehtestada websaiti tööd serveril ja toetavad Teie lehekülje alalise tööd Internetis.

 

Hosting võib olla tasuta või tasuline.

 

Tasuta hosting. Mõned ettevõted annavad kohta mille eest ei ole vaja maksta. Niisugused ettevõted ei kanda vastutust Teie lehekülje eest ja see tähendab et nad võivad igal ajal eemaldada Teie websaiti Teie käest resolutsiooni küsimata. Nende teenuste asemel nad edendavad spetsiifilisi tingimusi nagu reklaami paigaldamist kuid niisuguste ettevõtete teenused on maksimaalselt piiratud.

 

Tasulist hostingit me võime võrrelda korteri rendimisega: kui rohkem tubasid ja parem tingimused seda kõrgem hind. Tehnoloogiate ja tehnika areng samamoodi kõrge konkurents sellel turul muutusid laia hinnavaliku moodustamise põhjuseks mis oli välja mõeldud kasutajatele erinevate nõudmisega ja vajadusega. Igal juhul tasuta hosting tuleb kasuks ainult proovversiooniks välja mõeldud mitte rohkem kui 1-3 kuuks, kuid ebakallis tasuline teenus tagab väikse infosaiti eduka tööd ja samamoodi selle lehekülje ööpäevase aktiivsust.

 

Websaite hostingi tellides Te võite paigutada meie serveril oma ressurssi mis annab külalistele kõige vajutava infot Teie ettevõtest või internetpoest. Veel me anname Teile võimalust paigutada igasugusi skripte ja luua personaalse blogi või foorumit.

Domeennime

Mis on domeennimi?

Domeennimi on kindel websaiti määrav või postkastide digitaalse nimedes kasutatav tähejärjekord. Samamoodi me võime öelda et domeennimi on arvuti aadress mis koosneb tähtedest. Interneti ühine nimede ruum töötab DNSi tänades. DNS tähendab domeennimede süsteem. Domeennimed annavad võimalust Interneti sõlme ja võrkressurse (websaite, e-posti servereid ja teiste teenusi) aadresseerida inimeste jaoks sobivas vormis.

 

Domeennimi võib omada mitu tasemeid. Tasemeid tähistatakse järgarvedega.
Näiteks domeennimel hosting.digisoov.ee on olemas kolm jagatud punktidega tasemeid:

 

ee – esimese taseme domeennimi;
digisoov.ee – teise taseme domeennimi (teise taseme domeen ee tsoonis);
hosting.digisoov.ee – kolme taseme domeennimi (kolme taseme domeen digisoov.ee tsoonis)
E-posti aadressil info at digisoov dot ee domeennimi on digisoov.ee.

 

Kui Te tahate paigaldada Internetis oma websaiti või kasutada e-maili palun registreerige domeennime meie kaudu.

Serverid

Mis on server?

Server on suure jõudlusega arvuti mis täidab määratud arvutusliku võrke teenindusfunktsioone.
Kui räägitakse hostingi teenustest siis servereid tavaliselt jagatakse kolmeks rühmadeks: postiserverid, web-serverid ja nimedeserverid (DNS-serverid).

 

Postiserver tagab Interneti ja Intraneti kasutajate e-posti kirjade vastuvõttu, edastamist ja marsruutimist. Postiserveri organisatsioon nõuab asjakohase programme paigaldamist.

 

Webserver tagab info kättesaamist ülemaailmse ühenduse teenuses. Webserver hoiab ja annab välisvõrgus andmeid mis on organiseeritud weblehekülje moodi. Webserver vastab klientide küsimuste töötlemise eest ja CGI-, JSP-, ASP-, PHP- taotluste täitmist.

 

Nimedeserver on spetsiaalne webserver mis näitab domeennimesid IP aadressi sees ja teistpidi.